Hammaste eemaldamine

On mitmeid põhjuseid (kirurgilised, ortodontilised jne), mille tõttu tuleb hammas eemaldada. Hamba eemaldamise protseduur toimub tavaliselt lokaalse anesteesiaga ja ei ole valulik.

Vältimaks hilisemaid probleeme, peaks patsient enne hamba eemaldamist informeerima arsti oma haigustest, tarvitatavatest ravimitest, allergia esinemisest antibiootikumide või süstelahuste suhtes.

Kirurgiline protseduur

Hammaste eemaldamiseks kasutatav meetod sõltub mitmetest faktoritest, nagu hammaste asend, hambajuurte pikkus ja kuju, ümbritseva luukoe paksus.

Kui hammas on täielikult suhu lõikunud, saab seda eemaldada vastavate instrumentide abil. Kui hammas on suhu lõikunud osaliselt, või paikneb luu sees, on vajalik lõike tegemine ja hamba vabastamine kirurgiliste puuride abil. Pärast hamba eemaldamist võidakse ige paari piste abil kokku õmmelda, et kudesid koos hoida ja kiirendada paranemist. Niidid kas lagunevad aja jooksul või eemaldab need hiljem kirurg.

Anesteesia e. valutustamine

Kaasaegne anesteesia võimaldab läbi viia väga keerukaid operatsioone, ilma et patsient tunneks vähimatki valu või ebamugavust.

Anesteesia kadudes võib haava piirkonnas olla tunda hellust või valu, mille leevendamiseks saab kasutada apteegist saadaolevaid retseptivabu valuvaigisteid (nt. Ibuprofeen).