Juureravi eesmärgiks on infitseerunud juurekanalite puhastamine, põletikukolde ravimine lõualuus ja seejärel juurekanalite sulgemine võimalikult tihedalt, et vältida põletiku kordumist.

Juurekanaleid puhastatakse spetsiaalsete kanalinõeltega, see on aeganõudev ja keeruline protseduur. Sageli on hambas mitu kanalit (üks kuni neli) ja juurdepääs tagumiste hammasteni on keeruline. Tegemist võib olla ka väga kõverate kanalitega. Juureravi vältel on oluline takistada mikroobide edasine juurdepääs juurekanalitesse.

Kroonilise põletiku ravi on pikaajaline (vahel isegi aasta), sest luu taastumine juuretipu piirkonnas on aeganõudev protsess. Hammas, mille juurekanaleid ravitakse, võib muutuda hellaks või hakata isegi valutama, sest tegemist on ikkagi põletikuga, mille taandumine võtab aega. Kuid need sümptomid peaksid ajaga siiski mööduma. Juureravi õnnestumist hinnatakse alles aasta aega pärast ravi lõppu.

Hambaarst püüab teha kõik, et põletik saaks ravitud, hammas säiliks ja põletik ei korduks. Ravi õnnestumisel on aga väga olulised ka patsiendi koostöö, hügieen ja organismi üldine seisukord.