Implantaat on parim viis asendada puuduvaid hambaid

Implantaadid toimivad tehisjuurtena ja tegemist on kõige esteetilisema, loomulikuma ja kauakestvama võimalusega asendada puuduvaid hambaid.

Pikaajalised uuringud ja kliiniline kasutamine tõestavad, et implantaadid on turvalised, kõrvalhambaid ja luud säästvad ning nende abil on võimalik fikseerida erinevaid proteese.

Implantaadi paigaldamine on valutu.

Implantaadi e. tehisjuure paigaldamine lõualuusse on kirurgiline operatsioon ja seetõttu eelneb implantaadi paigaldamisele rida uuringuid spetsialistide juures (haiguslugu, suuõõne uuring, röntgenülesvõtted, õppemudelid jms). Teiega võivad tegeleda ravi erinevatel etappidel erinevad spetsialistid.

Implantaat on väike titaanist kruvi, mis asendab hamba loomulikku juurt. Implantaat asetatakse lõualuusse, kuhu see aja möödudes (3-6 kuud) täielikult kinnitub. Mõnedel puhkudel võib neid ka kohe koormata – panna neile tehishambad (kroon, sild või protees).

Implantaadi eelised tavaliste proteeside ees

Implantaadi eelis tavalise sildproteesi ees on see, et oma terved hambad jäävad puutumata, neid ei tule lihvida. Samuti ei ole sildproteeside puhul võimalik saavutada nende täiuslikku loomulikkust. Sildproteese tuleb ajapikku kohendada ja uuendada.

Implantaat aitab samuti ära hoida hamba eemaldamise järgset lõualuu resorptsiooni ehk ”sulamist”. Tavaliste proteesidega ei ole luukadu võimalik peatada, pigem see kiireneb ja igemeprobleemid süvenevad. Toidu mälumisel võivad proteesid liikuda ja mälumisfunktsiooni ei ole võimalik maksimaalselt parandada. Implantaadid taastavad mälumisjõu ning ennetavad oma hammaste äravajumist.

Meie kliinik kasutab juhtivate tootjate PREMIUM klassi implantaate – kasutame Šveitsi tootja Institut Straumann AG (www.straumann.comimplantaate ja Saksa tootja DentsplyFriadent implantaate (www.friadent.de). Teatud olukordades kasutame innovaatilisi Megagen implantaate (http://www.imegagen.com), mis võimaldab laiendada pakutavate teenuste spektrit. Kõik nimetatud tootjad omavad suurt kogemust implantoloogia alal. Kõik antud tootjate implantatsioonisüsteemid (Ankylos, Xive, Straumann ja teised) on läbinud nõuetekohaseid kliinilisi katsetusi ning see on dokumenteeritud kirjanduses.

Pidage meeles!

Kuigi implantaadid on ennast tõestanud väga hea ravimeetodina ning implantatsiooni edukus on väga kõrge (kirjanduse andmetel on implantaadi edukus 97-98%), peab arvestama seda, et implantaadid paiknevad ja funktsioneerivad suukeskkonnas, mis on agressiivne. Suuõõnes leidub mikroobe, mis põhjustavad igemepõletikku, samad mikroobid võivad tekitada põletikku ka implantaati ümbritsevates kudedes. Ehituslike iseärasuste tõttu tekib põletik implantaadi ümber kergemini, kui loomuliku hamba ümber ning allub kehvemini ravile. Kõige parem viis probleeme ära hoida, on külastada regulaarselt suuhügienisti või igemearsti. Tavaliseks hoolduse intervalliks on 6 kuud ehk 2 korda aastas. Kontrollvisiidi käigus teeb arst röntgen-ülesvõtte, kontrollib pehmete kudede seisu ning teostab implantaadi ja krooni pindade puhastamist.

Suitsetamine suurendab oluliselt põletiku tekke riski implantaati ümbritsevates kudedes!