1. Proteesi kandmine võib olla esialgu ebamugav. Olge kannatlik ning püüdke proteesi hoolimata ebamugavustundest kanda, sellega on võimalik harjuda! Esimesed kaks nädalat proteesi valmimise järgselt on kõige raskemad ning suu peab uue olukorraga harjuma. Selle aja jooksul eemaldage protees vaid selle puhastamseks ning kandke proteesi ka öösiti. Hiljem tuleb see ööseks siiski kindlasti eemaldada.
  2. Kui protees ei ole suus, tuleb see paigaldada niiske salvrätiku sisse pakituna spetsiaalsesse karpi. Vastasel korral proteesimaterjal kuivab ning muutub hapraks. Samuti võib protees kootuda ning tunduda ebatäpsena.
  3. Proteesi tuleb hoolikalt puhastada kaks korda päevas. Selleks kasutage hambaharja ja vedelseepi ning loputage protees voolava vee all. Hambapasta ei ole soovitatav, kuna see on liialt abrasiivne ja võib kahjustada proteesi pinda. Lisaks on soovitatav kasutada proteeside puhastamiseks mõeldud spetsiaalseid vahendeid (nt vees lahustuvad tabletid), mis aitavad proteesi desinfitseerida. Eriti hoolikalt tuleks puhastada tugihoideklambrite piirkonda. Proteesihooldustooteid saab osta apteegist.