1. Kui tuimestus möödub, võib esineda haava valulikkust ning ebamugavustunnet. Selline valulikkus võib püsida veel mitmeid päevi pärast lõikust. Valu leevendamiseks kasutage kas arsti poolt määratud valuvaigisteid või apteegis ilma retseptita väljastatavaid valuvaigisteid. Tõhusad on ibuprofeeni sisaldavad valuvaigistid või mitmekomponendilised valuvaigistid.
  2. Turse tekke vältimiseks jahutage haava piirkonda. Selleks asetage jääkott (suuväliselt) haava piirkonda.
  3. Ärge asetage haavale kompresse (kummeli-, viinakompress jne.)
  4. Esimesed tunnid peale protseduuri võite kogeda kerget nõrkustunnet. Pärast operatsiooni ei ole soovitav tegeleda füüsilist pingutust nõudvate ettevõtmistega 7-14 päeva jooksul (sõltuvalt operatsioonist).
  5. Kui haavale on asetatud spetsiaalne haavakate, ei tohi süüa umbes kahe tunni vältel. Ka hiljem on soovitav süüa pehmemaid toiduaineid kuni haavakatte eemaldamiseni. Hammaste harjamisel püüdke haavakatet mitte vigastada ning ärge kasutage lõikuse järgselt elektrilist hambaharja.
  6. Järgige täpselt arsti ettekirjutusi ning tarvitage skeemi kohaselt ravi toetavaid medikamente.
  7. Loputage haava kahe nädala jooksul kloorheksidiini lahusega kaks korda päevas umbes minuti jooksul. Loputamist teostage pool tundi pärast hammaste pesu. Haava võib loputada maksimaalselt kahe nädala jooksul, kui arst ei ole ette näinud teisiti. Lahus võib hammastele tekitada pigmenti, kuid see ei ole püsiv ning seda on ravi järgselt lihtne eemaldada.
  8. Valuaistingute tekkimisel või implantaadipiirkonnas muutuste tajumisel andke sellest kohe teada!