Meie kliinikus teostatakse juureravi mikroskoobiga. Mikroskoop võimaldab avastada ka kitsaid lisakanaleid, tänu millele on võimalik ravida juurekanaleid, mida varem peeti läbimatuteks. Juureravile spetsialiseerunud hambaarst on läbinud vastavaid koolitusi ning tegeleb igapäevaselt juureravi ümberraviga, eemaldab juurekanalitest murdunud instrumente ning vajadusel teeb ka juuretipu resektsiooni.

Juureravi eesmärgiks on infitseerunud juurekanalite puhastamine, põletikukolde ravimine lõualuus ja seejärel juurekanalite sulgemine võimalikult tihedalt, et vältida põletiku kordumist.

Juurekanaleid puhastatakse spetsiaalsete kanalinõeltega, see on aeganõudev ja keeruline protseduur, seepärast kaasaegne juureravi ei ole võimalik ilma mikroskoobita. Sageli on hambas mitu kanalit (üks kuni neli) ja juurdepääs tagumiste hammasteni on keeruline. Tegemist võib olla ka väga kõverate kanalitega. Juureravi vältel on oluline takistada mikroobide edasine juurdepääs juurekanalitesse.

Kroonilise põletiku puhul võib olla paranemine pikaajaline (vahel isegi aasta), sest luu taastumine juuretipu piirkonnas on aeganõudev protsess. Vahetult pärast juureravi lõpetamist või juureravi etappide vahel võib hammas muutuda hellaks või hakata isegi valutama, sest tegemist on põletikuga, mille taandumine võtab aega. Kuid need sümptomid peaksid ajaga siiski mööduma. Juureravi õnnestumist saab hinnata umbes aasta pärast ravi lõppu.

Hambaarst püüab teha kõik, et põletik saaks ravitud, hammas säiliks ja põletik ei korduks. Ravi õnnestumisel on aga väga olulised ka patsiendi koostöö, hea suuhügieen ja organismi üldine seisukord.